/ juuni 16, 2010/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus

Laitmatu actioni, romantika ja lakkamatu huumoriga vürtsitatud aegamatu klassika, 80-ndate kultussari “A-Rühm” on film neljast mehest, kes koos sõdisid Vietnamis ning keda süüdistatakse kuriteos, mida nad ei sooritanud. Nüüdsest – põgenedes pidevalt sõjaväepolitsei eest – elatavad nad end palgasõdureina. Mehed on seadnud endale eesmärgiks aidata endast nõrgemaid, abitumaid, jõuetumaid, paljastada kuritegelikke jõuke ning takistada kurikaeltel oma plaane teostamast. Kõike seda aga oskavad mehed teha alati viisakateks ja galantseteks džhentelmenideks jäädes.

Mina olen suur A-Rühma austaja. Ja  täna öösel, umbes kella poole kahe ajal, peale paari päevast otsingut, jõudsin eesmärgini – esmakordselt, olles soovinud tükk aega seda filmi näha, juba enne selle esmaesilinastust, nägin  täna ära selle aasta kaua oodatud filmi “A-Rühm 2010”. Ootused olid suured! Arvasin, et pinge tõuseb adrenaliini laksu moodi esimese millisaja sekundite jooksul lakke, aga paraku pean tunnistama vastupidist. Pinge adrenaliini laksu moodi lakke ei tõusnudki :(
Esmalt hakkas film pihta Hannibali (Liam Neeson) väikese piinamisega. Siiski suutis ta sealt põgeneda; Ka Face (Bradley Cooper), suurim naistemees ja krooniline valetaja, oli mingite tontide käes vangis, kes meest veidikene tuuseldasid. Hannibal läks teda päästma, aga mitte üksi, vaid koos rühma musklimehe ja parima mehaaniku, kes oskab parandada kõike peale õhtusöögi, B.A.-ga (Quinton ‘Rampage’ Jackson).
Meeste tutvus ei olnud küll just kõige ilusam… Peale Face’i päästmist mindi järgi Murdock’ile (Sharlto Copley), kes parajasti otsustas B.A. kuulihaava kinni nõeluda, mille Hannibal talle meelega tekitas. Meeskond koos, mindi missioonile, mis edukalt ka lõpuni viidi. Ja peale seda algab sündmusteahel, kuna keegi on otsustanud ääää koksata kolonel Morrisoni, ent kelle tapmine aetakse nelja süütu mehe kaela.
Vaadates filmi peaaegu lõpuni (10 minutit lõpust ei viitsinud vaadata), pidin, tunnistan ausalt, selles kahjuks pettuma. Esiteks oli Hannibali valik Liam Neeson’i näol tiba vale otsus. Aga mehe juuksevärv sobib talle kui valatud.
Stsenaristid Joe Carnahan (“Smokin’ Aces”), Brian Bloom (“”As the World Turns”) ja Skip Woods (“Hitman”) olid minu arust teinud veidi näruse, aga siiski väga actionliku stsenaariumi. Ei saanud filmile kuidagi pihta (üks põhjuseid oli kindlasti minu inglisekeelne sitt oskus, tõlge puudub), kuigi pean tunnistama, et nii mõnedki kohad, näiteks B.A. vabastamine vanglabussist ja Murdock’i äratoomine haiglast “A-Rühma” originaal tunnusloo saatel olid päris lahedad :ok:
Lisaks oleksin oodanud Hannibali kuulsat koomilist käitumist, mida siin filmis paraku ei tundu kuidagi olevat. Ka tema hittlause “I love it when a plan comes together” ei olnud Liam’i suust kuuldes päris see, mis ta oleks võinud olla. Tundus, nagu ütleks ta seda lauset vastu tahtmist;
Face’i osatäitja tundus isegi sobivat. Hästi vähe habet mehele sobib.
B.A. osatäitja tundus vahetevahel sobivat, teinekord aga mitte. Ka ei meeldinud mulle fakt, et filmi alguses saab mees jagu mitmest mehest korraga, filmi keskpaigas (umbes nii), kui ta mingi mehe eest põgeneb, lootes samal ajal kätte saada mingit kohvrit, ei suuda ta jagu saada ühest mehest. Ka see tundus niru, et üks tavaline mees teda lööb, aga ta kukub. Originaalsarjas ju seda ei ole. Mis seal ikka;
Murdock tundub sobivat. Ta ei suuda välja mängida küll sellist crazy venda, nagu seda oskas Dwight Schultz, aga siiski mõnus.
Filmis oli äärmiselt palju tulistamist ja plahvatusi, nagu ka sarjas.
Sarja “Seitsmes taevas” staar Jessica Biel on samuti filmi kaasatud. Tema oleks siis see naisterahvas, kelle pühaks kohuseks on A-Rühm kinni püüda. Ta sai oma tööga, osatäitmisega hakkama, aga siiski leian, et tüdrukule sobiks rohkem sellised perekogusarjad-draamad, nagu seda näiteks “Seitsmes taevas” on. Kuigi oli huvitav Jessicat näha action-filmis.

Mis oskan enam öelda? Film ei jätnud mulle sugugi head muljet. Ma isegi arvan, et ehk võis see rikkuda veidi klassikat. Aga see on juba iga vaataja enda otsustada. Enda arvamuse kohaselt hindaksin filmi 10 palli süsteemis kolmega (3/10). Otsustasin filmi koodi siia mitte lisada, seetõttu, kui huvi või soovi on, saad seda vaadata siit

Jagage postitust