6 kuud tagasi

5. augustil 2009 oli minu jaoks see tähtis päev, kui osalesin ETV tööotsimisele pühendatud saates “Tööotsija”. Tööandja – Arensburg Boutique Hotel & Spa otsis sissekutsuja-reklaamijaid. Saadetud CV-de hulgast valiti välja kolm parimat, kes hakkasid saates töö saamise nimel konkureerima. Päeva kavva kuulus intervjuu, karjäärinõustamine, töövestlus ja 2 proovitööd. Esimeseks proovitööks oli jagada 20 minuti jooksul 20 Arensburgi ja 20 Veski Trahter flaiereid (=40). Kellel jäi ette antud aja jooksul flaiereid kõige vähem järgi, võitis I proovitöö. Teiseks katsumuseks sai kutsuda inimesi otse tänavalt hotelli pakutavaid teenuseid kasutama. Paraku keegi meist sellega osteselt hakkama ei saanud; päeva lõpuks valiti osalejate seast välja üks tööotsija, kes saab töö, aga enne töö saaja selgumist, rääkis Arensburg Boutique Hotel & Spa juhataja Terje Nepper osalejatele lahti nende head ja vead, mis võisid töösaamisel otsustavaks saada:

Helen – Sinu puhul meeldib mulle su väga hea suhtlemine, väga hea inglise keel. Võib-olla see töö, teades, mida sa oled ennem teinud, ei ole sinu ambitsioonidele vastav. Ma arvan, et mingi hetk hakkab sul igav sellel tööl.
Marju – Sina üllatasid meid kõiki hästi positiivselt. Kui tulid, olid vaikne, aga lõpuks sai sust väga energiline ja väga särav sissekutsuja-reklaamija.
Gabriel – Sina oled kahtlemata kõige vahetum suhtleja teist kolmest. Sina ei karda küll ühtegi situatsiooni, aga võib-olla natuke, kui suhtled kliendiga, püüa see olukord lõpuni viia. Ära jäta klienti lohakile.

Seejärel oli käes tõehetk – kas Helen, Marju või mina? Töö saajaks oli Marju. Saade oli eetris 7. septembril 2009 kell 20.30 ETV-s (vaata).

6 kuud hiljem

Mõned kuud hiljem, 15. detsembril 2009 kell 1604 kirjutas mulle Meie Maa reporter Monika Puutsa järgmise kirja:

Avastasin selle järgmise päeva hommikul kell 7. Ja kohe ma ei vastanud, sest aega oli kella 2-ni. Minu vastus sai üpris pikk, aga kogu sellest kremplist valiti mingi osa välja, mis avaldati Meie Maa 19. detsembri numbris:

Arensburgi hotelli sissekutsujaks-reklaamijaks kandideerinud Gabriel Ailar Eisel on praegu töötu. “Pärast saadet sain küll tööd, ent see oli hooajaline,” tõdes ta. “Olen küll ise firmadega ühendust võtnud, kaasa arvatud isegi mõned Tallinna suurettevõtted, nemad aga on mulle ära öelnud seoses vabade töökohtade puudumisega.”
Eiseli sõnul otsib ta endiselt aktiivselt tööd ning kavatseb selle ka leida.
Saates osalemise kohta on tal öelda ainult head. “Leian, et see on mind muutnud natukene teistsuguseks inimeseks – enesekindlamaks ning julgemaks, andes tõuke võtta vastu uusi väljakutseid, millest ehk varem oleksin keeldunud,” rääkis ta. “Olen õnnelik, et saates osalesin, kuigi esialgu kartsin veidi suuremat tähelepanu rahva seas. Usun, et pigem oleksin hakanud kahetsema, kui ei oleks saatest osa võtnud.”

Nüüd üleskutse kõikidele, reeglina siiski Saaremaa ettevõtjatele – kui Teil on pakkuda mulle mistahes tööd, mistahes ajal, siis kirjutage mulle

Loe täispikka artiklit ka Meie Maa kodulehelt

Jagage lehekülge

Kommenteeri