Ostsin täna Säästumarketist limonaadi. Väga odav, 2,5 liitrit 0.44 euri. Kõnnin siis poes ringi, uurisin siit, vaatasin sealt, kolasin iga poe nurga peal. Sattusin siis suppide ja muu taolise möksi riiuli juurde. Guljašši Saastamarketis ei olegi Häbi häbi neile. Järsku on mu juures turvamees ja alustab:
“Noormees…”
Valgusekiirusel käis mu peast sel hetkel läbi mõte, et oi oi Ailar, millega sa nüüd hakkama said?
“Teil midagi tilgub!”
“Äh!” käis mu peast läbi mõte. “Tegin ma püksi?”
Vaatasin korvi, mis oli juba märg. Korvi oli tekkinud Vaikse Ookeani miniversioon.
“Pudel vist katki!” arvas turva, “võta omale uus pudel, viin selle taharuumi!”
Selline omamoodi huvitav juhtum siis leidis aset eile, 24.mail Aia (Kihelkonna maantee ääres) tänava Säästumarketis. Kõige huvitavam on see, et arvatavasti oli pudelis tõenäoliselt naaskli paksune auk, mida arvatavalt isegi kükloobid oma ainsa suure silmaga ei märkaks.
Aga oli ka armsaid hetki tänases päevas. Mõelda vaid, ma pole rohkem kui 10aastat laikat näinud. Täna juhtus see üle pika pika aja. Minu juurde tormas järsku vägagi elurõõmus laikakutsikas, äärmiselt sõbralik ja nunnu. Nuuskis mu üle ja tegi seejärel leelet. Tuletas mulle meelde mu esimest koera – Kudit, kes kahjuks jäi auto alla, kui olin vist kolmandas klassis, ja kes samuti oli laika, mida muidugi “Nägemist Päärimusmaa, tere Saaremaa” esimeses postituses mainisin. Lihtsalt imeline vaatepilt oli, kuidas koer oskab elust mõnu tunda. Isegi siis, kui selleks antakse Kuressaares aega mõni minut.
Teate küll filmi “Kramer Krameri vastu”, kus lahku läinud mees ja naine alustavad võitlust poja hooldusõiguse üle, mille naine endale saab. Selles postituses me lapse hooldusõiguse üle vaidlema ei hakka, idee on hoopiski vaadelda, arutleda, võrrelda, kumb vabavaraline äratuskell arvutile, nii läpakale kui lauaarvutile parem on – kas Celescom+ (nimetame seda edaspidi lihtsalt C+) ideaalne äratuskell või Bluefive Software (ja seda nimetame lihtsalt Sinine 5) äratuskell, millel nimeks lihtsalt Alarm!. Olen mõlemad ära proovinud ja kõige enam jäin rahule viimati nimetatud tootega.
Esmal tuleks valida laul või heli, mis peaks äratusajal mängima/äratama hakkama. Minul on selleks looks “The Eyes Of The Ranger” (“Walker – Texase korravalvuri” theme, mille esitajaks George McAnthony ning mida kasutasin intro taustana), mis oma hea meloodia, mis selline tempokas, ja mõnusate sõnade ja refrääni poolest minu hernesuuruse aju mahu poolest äratuseks ideaalne on.
Sinise 5 toodetud kell pakub võimalust MP3 faili ja teiste helifailide asemel panna tööle ka raadio, milleks muidugi pead teadma kuulamiseks otse aadressi, mis tuleb lisada Alarm/Command kasti, olles selle eelnevalt aktiveerinud. Ma katsetasin selle töötavust Raadio Kadi lingiga, mis töötas. Kell kuvab digitaalselt kellaaega, mille värvi saab muuta siniseks (ma kasutan seda), roheliseks või punaseks. Märkides linnukese Auto set & Minimize” kasti ja pannes paika äratusloo ja kellaja, minimiseerib kell end Set Alarm peale klikates. Samuti on võimalik hommikul esimest äratust kas lõpetada koheselt või lükata see kindla aja peale edasi (snooze), mille saad samuti sätetes muuta. Mul on selleks 10 minutit. Lisaks saad sätete all muuta kuvatava äratuse teksti suurust ja fonti ning teksti akna suurust – kas ainult teade või teade täisekraanil. Ahjaa, ka äratushelina volüümi tugevust saad seadetest määrata.
Äratuskella koduleht: www.bluefive.pair.com
Seevastu C+ toode, mille nimetuseks on Perfect Alarm Clock, on sinise värvusega ja suurimaks plussiks on mitme äratuse lisamine. Samuti saab valida äratushelina, mis, nagu ka eelmine, toetab lisaks MP3 formaadile ka paljusid teisi tuntud heliformaate. Raadio kohta ma selle toote puhul ei oska öelda.
Äratust lisades saab valida, kas äratus on ühekordne, iga päev või nädalapäevade kaupa. Igale äratusele saab lisada kommentaari. Peale äratuse lisamist äratuste nimekirja, on võimalik seda testida, kas kõik töötab nii nagu teie seda soovite. Siiski on kellal kaks miinust, neist teine on suurim peavalu valmistaja – esiteks ei ole võimalik äratust korrata näiteks 10 mindi pärast. Teeb sulle määratud kellajal tikk-takk ära ja siis paneb kell pillid kotti, et tulla tagasi siis, kui sina oled selleks loa andnud või eelnevalt seadistanud. Ja teine, see kõige suurem miinus, mis võib isegi kõige rahulikuma ja väga raskelt vihastuva inimese närvid ajapikku ära süüa, vihastades end lolliks – isegi kui kell on kinni pandud ja ühtegi äratust lisatud ei ole, hakkab seadetes määratud äratushelin mängima iga päev kindlal ajal, mis on väga ebamugav. Minul oli selleks millegipärast 3.30, öösel, mis mu lõpuks nii vihale ajas, et vihasta või siniseks.
Nimetus võib olla Perfect Alarm Clock (täiuslik äratuskell), aga kohe kindlasti, vähemalt minu jaoks ei ole see kindlasti mitte täiuslik. Kaks nimetatud suurt miinust on ühed suurimad miinused, eriti teisena mainitud viga. Samuti ei kuva see kellaaega nii nagu ma sooviksin, mis muidugi ei olegi eriti tähtis. Muidugi võiks olla veidi rohkem seadistusi. Näiteks kella värv, font ja selle suurus jms.
Toote koduleht: www.celescom.com
Vot sellised on lood äratuskelladega arvutitele.
Sain ka pikalt mõelda, kas vastata spamkommentaaridele, kus esitatud küsimused, mis ka alles hoidsin. Mis siis ikka. Vastan neile praegu. Kuid kuna ma olen eestlane ja elan Eestis, siis vastan ka eesti keeles, olenemata faktist, et nii palju saaksin küll inkaga hakkama, et vastata inglise keeles. Neeh, ei, just põhimõtte pärast vastan eestikeeles. Kui spamkommenteerijad ei viitsi kasutada näiteks Google Translate’i, siis on see nende probleem. Vastused on siis siin:
Silk terapy: I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to construct my own blog and would like to find out where u got this from. thanks a lot.
Vastus: Nu ma ei saa aru. Kui kuradi raske on aru saada, et see ei ole kusagilt downloaditud kujundus. Kui oleks alla laetud, siis oleks jaluses ka link autorile. Miks aga otsustasin sellele küsimusele vastata, on põhjus, et soovin esitada vastu küsimuse spammijatele – kas te ei tüdine ära spammimisest ühe ja sama tekstiga? Enamus Akismeti poolt kinni püütud tekstid sisaldavad teksti, et alustan samuti blogimisega ja minu käest küsitakse selle kohast nõu. Muidugi ei oleks mul midagi selle vastu, kui küsimus(t)e esitajateks on eestlased, mitte välismaalased. Mis aga puudutab veelkord kujunduse teemat, siis tekkis küsimus, kas talle see kujundus tõesti meeldib?
Serwis wózków widłowych: What is your favourite section on your blog? Because this is mine and i really like this post. It`s amazing what you wrote here. I can tell you this is really good place. I hope your blog will be better and better.
Vastus: See on spammijatelt üks normaalsemaid küsimusi – mis osa mulle mu enda blogi juures lemmikum on?
Ei olegi lemmikut. Minu meelest on kõik artiklid ja alamlehed omamoodi head. Mis aga ehk tasuks ära märkimist, oleks alamlehed Introd ja mixid, aforismid, luuletused helis, naljad ja 10 parima eurovisiooni lugude nimekirjast peaks igaüks leidma midagi endale meeldivat. Mulle endale meeldivad postitused seast, eriti aga esimene. Kuid ükski ei ole neist lemmik.
Küsija 3: I feel like you could probably teach a class on how to make a great blog. This is fantastic! I have to say, what really got me was your design. You certainly know how to make your blog more than just a rant about an issue. Youve made it possible for people to connect. Good for you, because not that many people know what theyre doing.
Vastus: Kindlasti on minust paremaidki blogijaid, kes teavad veel täpsemalt ja paremini, kuidas teha head blogi. Mina seda ei tea. Aga taaskord hakkas silma kiitus kujunduse pihta. Huvitav, on see tõesti siis nii ilus? Mulle ta küll meeldib, aga ma eriti ei usu, et selle kujunduse kasutuseks veel soovijad oleks. Kui oleks piisavalt, lisaksin selle isegi ehk allalaadimisele.
Tsiteeritud teksti võtsin oma Facebook konto märkmete alt. Praeguseks aga lõpetan. Teemad räägitud, jutud mölisetud Eks teinekord kirjutan ja jälle midagi