/ november 9, 2014/ 100 blogipäeva, Arvutimängud/ 0 kommentaari

Pisike lühiõpetus, keda peaks huvitama, kuidas muuta skinne ja treilereid simulatsioonimängus “Euro Truck Simulator 2”. Tegemist on tõesti imelihtsa, kuid tõenäoliselt veidi aeganõudva tegevusega, tuleb end ainult kokku võtta ja proovida. Ja siis ka õnnestub. Kui mitte esimesel ega teisel korral, siis kolmandal ikka :wink:

Esmalt on vaja programmi, mis avaks .dds failid. Selleks sobiks suurepäraselt tasuta tarkvara DXTBmp, mille saab siit: DXTBmp. Lisaks sellele peab olema ka pilditöötlustarkvara (Paint.net, Paint, Photoshop vms). Mina isiklikult kasutan GIMP-i.
Seejärel lokaliseeri mängu põhikaust, milleks on tavaliselt C:/Program Files/Euro Truck Simulator 2, ja leia sealt fail bace.scs. Ava fail WinZipi või mõne samalaadse tarkvaraga, näites 7-Zip. Paki lahti või tiri töölauale või selleks eraldi loodud kausta välja treileri kaustad (kaust on Game\Base\vehicle\trailer_eu\company või vehicle\railer_eu\reefer).
Tehes enne originaalist igaks juhuks koopia, ava .dds fail eespool nimetatud või sinu poolt valitud programmiga. Nüüd tuleb fail saata mõnda tekstitöötlusprogrammi, millega seda muuta saab. DXTBmp programmis vali Image > Send to editor. Nüüd avab pilditöötlusprogramm faili ja saad seda muuta. Peale muutmist salvesta pilditöötluses fail (Ctrl+S), seejärel suundu tagasi DXTBmp programmi ja vali Image > Reload. Vali File > Save ning kindlasti jälgi, et salvestad DDS faili DXT5 formingus.
Selleks aga, et seda mängu lisada, tee paremklõps kaustal vehicle ja vali Lisa arhiivi (Add to archive). Avanevas aknas kirjuta oma modi nimeks mida iganes soovid ja formaadiks kirjuta .scs ning Compression method muuda Store peale (isiklikult ei ole mina seda viimast kunagi teinud). Nüüd OK ja arhiiv ongi tehtud. Kui salvestasid algselt .zip formaati, siis kindlasti kirjuta .zip asemel .scs.
Kindlasti tuleks kujundust mängus reaalselt proovida. Ta peab töötama ja mängus peab see olema kasutatav. Vali firma, mille treilerit muutsid, ja aktsepteeri töö. Oled valmis kasutama enda loodud treilerit.
Kui mäng kiilub kinni või juhtub midagi muud, oled sa teinud midagi valesti. Seejärel tuleks uuesti proovida. Samuti tuleb jälgida, et sinu poolt loodud firma treilerile ei ole mängus mingisugust teist treilerit lisatud. Kui on, muuda olemasoleva profiili alt, missugust modi laadida ja kasutada. Profiili olemasolul pead looma uue profiili või muutma olemasolevat nii, et lubatud oleks ka sinu loodud mod.

Sai veidi keeruline jutt, kuid loodan, et sellest on kasu neile, kes soovivad end mängu moodimisega sina peale viia.
Samuti on ta mõnusaks ajaviiteks ja väikese igavuse peletamiseks hea variant. Nii et kel huvi – proovige.
Minu loodud treilerite sinnidega saab tutvuda siin. Või vali ülevalt Omalooming > Lae alla > ETS 2 mods. Seal saab neid ka allalaadida ja mängus vabalt kasutada.

Jagage postitust

Kommenteeri