/ juuni 7, 2011/ Inimesed & ühiskond, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Mis oleksid need eluliselt tähtsad asjad või tegevused inimeste jaoks, mis tuleks enne 30-ndaks saamist või enne elu lõppemist korda saata?
Facebookis on olnud selline küsitlus, millele minagi mingil X ajal vastasin ja otsustasin enda jaoks tähtsamad ettevõtmised blogisse Teilegi lugemiseks kirja panna. Lugege ja vaadake,  arutlege ja mõtisklege endamisi või mõne lähedasemaga, kas Teie oleksite niimoodi vastanud.

 • Omama vähemalt üht väga head sõpra

Kui inimesele ei teki elujooksul vähemalt ühte head sõpra, siis on tal kahtlemata midagi viga. Njah, eks ma olen samuti veidi omamoodi, kindlate kiiksude ja vigadega, kuid kes meist oleks veatu?
Ja õnneks on mul olemas mitu väga head sõpra, kes võtavad mind sõbrana sellisena, nagu olen. Ja see näitab, et inimene on tõeline sõber. Ja minu mõned sõbrad on tõelised sõbrad, keda tuleks hoida. Hoidke Teiegi oma sõpru, kes teile kallid ja armsad on!

 • Elukaaslase leidma

Mitte just kõige tähtsam enam minu heaks, kuid päris külmaks see mind ka ei jäta. Elada üksi on esialgu kindlasti maru ja põnev, kuid ajapikku muutub see tüütavaks ja isegi igavaks. Ning elukaaslane oleks just parim variant igavuse peletamiseks ja mis kõige tähtsam – oleks kedagi, kelle nimel elus pingutada, vaeva näha ning mis veel tähtsam – kellegi nimel ELADA, sest elumõtte annab keegi, kelle nimel soovitakse elada võimalikult hästi ja väärikalt.

 • Võitma 1000000€

Mamma mia! Sellest summast ei ütleks, ma usun seda, keegi ära! Selle summa võitmine ei ole mu elu eesmärk, kuid kindlasti ei ole mul miljoni euri (15646629 EEK) võitmise vastu midagi. Selle rahaga elaks ima muredeta elu lõpuni, ja jääb veel üle kah. Kindlasti, mida teeksin sellise summa olemasolul, oleks soov käija tööl, kui seda oleks, ning käiksin endiselt riides nagu kaltsakas, selliste veidi vaesemate inimeste riietega, kuna mulle meeldib neid kanda.

 • Autojuhiload, auto

Igati väärt idee, mille tegemist juba aastaid, postkontoris töötamise ajast planeerin, paraku ei ole  sellest kunagi midagi välja tulnud, sest minu kuupalk oli peaaegu 2x pisem kui auojuhilubade tegemine, mis tol ajal maksis koos ARK lõpueksamiga minule teadaolevalt umbes 8 tuhhi. Ja peale Paavli kurba juhtumit otsustasin postkontorist, kust mind EI OLE lahti lastud (teadmiseks neile, kes teavad lahti laskmise varianti!), lahkuda, kuna üksi selle palgaga ära ei elanud või kui elas, siis imekobel võis tulla ots-otsaga kokku.
Ja kui kunagi õnnestub raha kogumise tagajärjel juhiload ära teha, tuleb alustada raha kogumist auto ostuks. Olen isegi mõelnud soovitud margile, milleks kindlasti võiks olla rikaste kallis masin Mercedez-Benz, mis minu jaoks äärmiselt sümpaatne masin on, või Volvo, mis mulle lapsest saadik juba meeldib,  või kasvõi BMW, mille vastu mul samuti midagi ei ole. Kuid kas selline võimalus üht kahest esimesest masinast omada, mul õnneks läeb, on sootuks teistlaadi küsimus, millele ei pruugi vastust kunagi tulla. Seda muidugi juhul, kui lube teha ei õnnestu mistahes põhjus(t)el.

 • Elama omaette vanematest kaugemal

Juhuuu! Minule ei meeldi täiskasvanuna vanemate juures elada, kuna sel juhul puuduks mul iseseisvus.
Ei saaks käia siin ja seal,
teha üht ja teist,
olla iga nurga peal,
ja ei saaks osta isegi kaht veist :D

Ja see on kindel laks! Samuti EI SOOVI ma naist, kes mitte kunagi, mitte mitte kunagi ei ole nõus vanemate juurest ära kolima. Üks selline naine soovis aastaid tagasi mind enda juurde elama, kuid keeldusin, sest ta ei olnud nõus vanemate majast ära kolima. Mitte kunagi! Ja elada omaette, ilma vanemateta, on tunduvalt lõbusam. Saan alati minna sõpradele külla ja nemad saavad mulle igal ajal külla tulla, saab olla kaua üleval, ilma kedagi häirimata, vaadata või kuulata plärakasti või helikasti. Nujah, ja kui soovi on, saab ju alati pihku peksta ;D ilma et vanemad peale satuks või koos kallimaga elades seksida, ilma, taaskord, vanemate peale sattumiseta ;D Nii et… nii on tunduvalt änksam :ok:

 • Olema õnnelik, tundma elu armastust

Inimene, nagu kõik elusolendid, esmalt sünnivad ja seejärel surevad. Kes varem, kes hiljem, kuid keegi meist ei ole selle eest kaitstud. Tähtis on hoopis see, mis jääb sünni ja surma vahele. Seetõttu tulekski elu elada nii, nagu iga üks elada soovib. Tundma elu mõnusid ja neid nautima. Teha igasugu endale meeldivaid ekstreemseid tegevusi, mida tavaliselt eriti ei taheta või ei viitsita teha. Näiteks benij-hüpe, osalemine filmis, nagu mina seda praegu üritan, reisima välismaale ja tegema kõike, mille tegevusi on võimalik teha. Kuid kõikidest nendest tegevustest on tähtsam olla õnnelik ja armastatud. Keegi meist ju ei soovi jätta maailmaga hüvasti õnnetuna. Mu vanemas blogis kirjutas ühele artiklile kommentaari keegi Mees1234, kes andis mulle väga tarka nõu (ja mitte potti ega panni :D):

… Ürita tänapäevases maailmas vastu pidada! Lugesin eelmiseid postitusi südamevalu jms kohta, jah raske ta on kuid lohuta end sellega, et igaüks pettub armastuses. Ühepoolseid armastusi on igaüks kogenud. Küll sul ka kunagi veab armastuses! PS! Ma ei tunne sind aga pidin kommenteerima kuna sinust kiirgab heasüdamlikust! Edu ja jaksu küll õnn su õuele ükskord saabub!”

Ja nii ta – mina, erinevalt nendest, kes on õnnelikud ja keda armastatakse, ei ole õnnelik ning mind ka ei armastata. Jääb ainult küsimus, kas armastus ja õnn minu õuele kunagi ka jõuavad? Millegipärast julgen selles sügavalt kahelda :(

 • Magama 24h järjest

Ei ole minu elu eesmärk, kuid kunagi ei tee see halba. Kui ikka tõeliselt väsinud olen, siis võib sinnakanti tudimise aeg sõrmed mitte suus tulla küll. Vist on isegi peaaegu tulnud. Kõige huvitavam on see, et kõige rohkem olen vist maganud 18h jutti, mis oleks nüüdseks kuskil 10aastane tagune juhtum, kui naasin vist kolme- või siis neljapäevaselt Tallinn-Soome-Rootsi-Kopenhaagen reisilt öösel kell 2, kuid üleval olen olnud korraga kõigest 56 tundi jutti. See oli ajal, kui käisin tööl korraga nii postkontoris kui Nasva Pagaris, mis mingi poolteist aastat (või oli see pool aastat :hmm: ) hiljem suleti. Seega peaks selle ära tegema, aga see vist ei õnnestu…

 • Osalema filmis

Jaa, kõigil, kel näitlemise, filmide-sarjade või televisiooni vastu huvi on, soovitan kasutada võimalust, kuna iial ei või teada, kas taolist võimalust, mida näiteks hetkel pakub Filmitalgud.ee, kus minagi kandidatuuri oma avalikus ankeedis avaldanud olen, enam kunagi avaneb. Ja mina – no kui ma saaks kasvõi korra end filmi jäädvustada… nu siis sureksin paari-kolme aasta pärast veidi rahulikumalt, kuna olen poole unistuse teoks saanud teha. Voh :ok2:

Ja nüüd variandid, mida ei märgistanud, kuid mis minu meelest vääriks selles postituses minu poolset arvamust.

 • Laps

Selleks, et saada last, peaks mul olema naine. Loogiliselt võttes, eks :wink: Kui minu õuele, milleks hetkel on Kuressaare linnas väikene aiakesega ümbritsetud suvel rohelise heinaga ja talvel valge vaibaga kaetud hoov, peaks ükskord saabuma õnn ja armastus, siis lapse vastu ei ole mul midagi. Ma tegelikult sooviks väga last saada.  Nurmalnoje arv oleks 2. Minu puhul ei ole kunagi rolli mänginud, kas poeg või tütar. Nüüd, viimase paari aastaga olen mõistma hakanud, et soovin hoopiski vähemalt üht tütart. Miks tütart, ma ei tea. Poeg ja tütar või tütar ja poeg – ideaalne kooslus :ok:

 • Käima ühel heal kotserdil

Soovitan soojalt käija vabaõhukontserditel. Olgu selleks ansamblite suvetuurid, vabaõhu-teatrietendused, mustkunsti trikkide näitamine – kellel mille iganes vastu huvi on, tuleks vähemalt paaril korral võtta paar tundi vaba aega ja see teoks teha.
Minu esimene vabaõhukontsert oli Eesti kultus-ja tippbändide Terminaator (TR), Nexuse ja Toe Tag 2006.aasta suvetuur, kus kõigil kolmel ansamblil oli suvine päike mõjunud nii laastavalt, et neil läksid “Juhtmed sassi”. Ja kontsert oli igati perfect. Kuidas rahvas elas kaasa kõigile kolmele, eriti just Termikale. Ja mis mulle veel enim meelde jäi, oli Nexuse Merka ja Terminaatori esitus Jaagup Kreemi kirjutatud ja originaalis koos Evelin Samueliga esitatud lugu “Kaitseta” (lugu allpool), mille esitus oli super. Mitte küll nii hea, kui originaalis, aga vägagi kuulatav. See Terminaatori üks parimaid palu, mis muideks meeldis ka Paavlile, kuigi tegelikult TR ei meeldinud talle eriti.
Kahju on mul sellest, et mõned aastad tagasi, siis kui Eesti oli leidnud esimese superstaari, kelleks sai igati vääriliselt Birgit Õigemeel, kui mina pidin sel õhtul tööl olema, esines koos Meie Mehega ja võib.-olla veel mõne bändi või lauljaga Kuressaare Lossihoovis Birgit Õigemeel. Väga kahju :(

 • Tuleb tunda, et on elus midagi saavutatud

Kuradi õige! Mina ületaksin tunduvalt paremini jõe, kui teaksin enne lahkumist, et olen elus midagi saavutanud. Just aladel, mida tõesti soovin teha. Üks nendest on just filmindus või televisioon, ja teiseks kirjandus. Olen aastaid unistanud luulekogu või raamatu vällja andmisest. Mmm, see on imeline tunne, kui näed ennast filmis või televisioonis. Või raamatupoodi minnes satud silmama omaenda käte ja mõistusega loodud teost, olgu selleks romaan või luulekogu. Ohoo, või mis veel parem – mõlemad, lisaks veel film. Mmm, magus!

 • Mehed peaks sõjaväes ära käima

Punkt, üks vastuse variantidest Facebooki küsitluses, millele ei saa vastamata jätta. Ma ei ole sellega päri. Mina olen nõus sellega, et sõjaväes peavad ära käima mehed ja naised! Ilma igasuguse põhjendamatu vastuhakuta! Kui ikkagi naine hakkab kobisema, et ei, ma ei saa, mul on…. mis iganes tal on. Kui see ei ole arsti poolt põhjendatud, siis vuhh! sõjaväkke. Rasedus oleks küll osaline põhjendus, kuid mitte tervik.
Käi sõjaväes ära, siis tee titt!
Vabandusi leiab jah alati, kuid mitte kõik vabandused ei ole põhjendatud ega põhjendatavad vabandused!

 • Seksima avalikus kohas

Alguses ehk veidi häbi, kuid hiljem…  tunnistagem ausalt – vägagi huvitav, ekstreemselt maru ning äärmiselt tobedalt änksa(?) ja veidi naljakas. Ja teiseks – mis selles nii imelikku on? Seksimine, keppimine, armatsemine, taha panemine on kõik samad asjad ja see tänapäeval nii tavaline tegu nagu teo vaikne liikumine üle autotee, et seda häbeneda ei ole vaja. Oleks mul (väga) julge kaasa (ja mõtlen ikkagi naissoost!), siis oleksin kindlasti nõus seda korra tegema. Elus peab saama nalja ja naeru, ning nagu eelpool nimetatud – tuleks järgi proovida kõik soovitud ekstreemsed tegevused.

Ja Teie, lugejad, ka kommenteerijad, kui keegi seda teeb või juba teinud on, kes te olete vinnanud selle pika teksti silmade ja loodetavalt ka kaasa mõtlevalt üle lugeda, siin teile peaaegu viieminutiline puhkepaus koos Terminaatori ja Evelin Samueliga, kes pakuvad Teile lõõgastust, mille sarnast ei pakuta isegi parimates spaades :wink: :)
Ja kes on õllejooja – kutsuge sõbrad külla või olge üksi, võtke omale üks pudel õlut, ning kuulake seda laulu senikaua järjest, kuni pudel või purk tühjaks saab :hahaha: :funny: :friendsdrinking:

Jagage postitust

Kommenteeri