Järjekorras juba kolmas teleseriaalide teemalooga seonduv postitus, kus toon välja laulud ja palad, mis minu meelest erinevatest sarjadest ja filmidest mulle silma on jäänud. Mis meeldivad eriti heade sõnade ja meloodia poolest, aga ka esituse ja selle harmoonia poolest, mis ühildub minu muusikamaitse ja olgem ausad, eks veidi ka hingega, kuna laulu kuulates seostub kõik meie sisemise minaga, ka hingega, mis võtab vastu või lükkab tagasi meile meeldiva ja ebameeldiva.
Siin on järjekordsed paremuse järgi järjestamata televisioonist tuntud laulud ja palad, mida enamus teavad. Ja kes ei tea, saab nüüd teadma.
- “Tuvikesed” (“Married with children”)
“Tuvikesed” telemaastikul on läbi ajaloo üks edukamaid sarju, mis sai edukaks tänu ühele televaatajale, kes boikoteeris sarja kõikidel võimalikel moodustel, kuid õnnestumise asemel tõi ta sarjale niivõrd suure tähelepanu, et see sai hitiks.
Osatäitjad – Ed O’Neill, Christina Applegate, David Faustino, Katey Sagal, Amanda Bearse, David Garrsion ja televaatajatele “Lembelaevast” tuttav Ted McGinley – said üleöö kuulsusteks, kes said erinevaid filmi- ja telerollide pakkumisi.
Sarja tunnusmeloodia, “Love And Marriage”, pärineb 1955.aastast laulutekstide autori Sammy Cahn’i ja helilooja Jimmy Van Heusen’i sulest ning 20. sajandi ühe populaarsema ja läbi aegade ühe parima artisi Frank Sinatra kuldsest kõrist.
- “Ajahüpe” (“Quantum Leap”)
Donald P. Bellisario loodud 90-ndate telesari mehest, kes reisib läbi aja inimese kehast inimese kehasse üritades paranda vigu, mis on kunagi inimeste poolt tehtud, lappides inimeste hingehaavu, leevendab erinevaid kannatusi, aga päästab ka reaalselt elusid.
Tunnusloo autoriks on mitmete tuntud telseriaalide, sealhulgas “Lindprii”, “A-Rühm”, “Magnum P.I.” jt., muusika looja Mike Post.
- “Magnum”
“Airwolfi” ja “Ajahpüppe” looja Donald P. Bellisario ning “Knight Rideri” ja “Lahingulaev Galaktika” looja Glen A. Larson ühendasid jõud ja tõid teleekraanile sarja eradetektiiv Magnumist, keda kehastas ikoonilist vuntse kandnud Tom Selleck. Sarjas abistab mees erineva taustaga inimesi, otsib kadunud inimesi, uurib mõrvasid ja teeb endast oleneva, et Hawaiil toime pandud kuritegude autorid oma tegude eest karistatud saaks.
Sarja tunnusloo on taaskod noodiridadele kirja pannud Mike Post ja Pete Carpenter (esimese hooaja esimese poole muusika on loonud helilooja Ian Freebairn-Smith). 2018aasta uusversiooni tunnuslugu on kuulatav YouTubes.
- “Kodus ja võõrsil” (“Home and away”)
Üks kultuslikumaid ja pikemaajalisi draamasarju Austraalia televisiooni ajaloos olles ületanud 7000 episoodi piiri ja olnud eetris üle kolmnekümne aasta.
Sarjast on läbi käinud tuhandeid sarjas pikemaajalisi näitlejaid ja nii mõnelegi on just see sari avanud uksed, mis varem oleksid jäänud suletuks.
Tunnusloost, “Home And Away” on aastakümnete jooksul sarjale toodetud erinevaid versioone: Karen Boddington ja Mark Williams (YouTube link), Doug Williams ja Erana Clark (YouTube link), Israel Cannan, Luke Dolahenty (YouTube link), Luke Dolahenty ja Tarryn Stokes (YouTube link). Minule aga meeldib vendade Robertsonide versioon.
Muusika autor on Uus-Meremaa helilooja Mike Perjanik.
The Robertson Brothers
- “Politseiakadeemia” (“Police Academy”)
Aegumatu komöödiaklassika, mida tänase päevani televisioonis aina korratakse ja korratakse.
Kõikidele tuttava komandant Lassardi, vaikse, aga etteaimamatu Hooksi, häälemurdja Jones’i, relvahull Tackleberry ja kõikide poolt vihatud leitnant Harrise poolt rahva südametesse läinud tegelaste seikluste filmitriloogiate muusika on loonud Robert Folk.
Algus on väga hea, kuid ühel hetkel muutub lugu väga võõraks, mis minu meelest ei sobi sellesse palasse.
- “Mõrv sai teoks” (“Murder she wrote”)
Angela Lansbury tema kõige tuntumas rollis – kirjanik, õpetaja ja kriminoloogiaprofessor Jessica Fletcher, kes lisaks kirjutamisele lahendab erinevaid raskekujulisi kuritegusid.
Sarjale on imeliselt kõlava klaveripala kirjutanud John Addison.
- “Melroce place”
Ameerika seebiooper, mille on loonud Darren Star ja “Beverly Hills, 90210” peategelase Tori Spellingu isa Aaron Spelling. Sari kujunes välja “Beverly Hills, 90210” sarjast 1992.aastal. Seitsme hooaja jooksul vahetusid välja kõik algsed tegelased. Ainus, kes jäi sarjale truuks, oli Thomas Calabro. Kusjuures see oli üks esimesi seebikaid üldse, mida olen oma elus vaadanud ja mis mulle peale läks. Aasta siis oli 1998…
Catchy, üks tõeliselt imelise instrumentaalpala, mis mulle tohutult meeldib, autor on Tim Truman.
- “Vaprad ja ilusad” (“The bold and the beatiful”)
Enam kui 8000 episoodiga Forresteride ja Loganite pere ümber keerlev tegevustik, kus ei puudu armastus ja vihkamine, lahkuminekud ja südamete murdumised, kättemaksud, aga ka kõigest vajalikust, mis aitab viia sihile.
Sarja tunnusloo pealkiri on “High Upon This Love” ning autoriteks Jack Allocco, David Kurtz ja John Nordstrom ning esitajaks Dionne Warwick.
Minule isiklikult see sari ei meeldi, ma ei ole seda kunagi vaadanud ja ilmselt ei vaata edaspidigi, ka see muusikaline versioon väga ei istu, ei meeldi eriti, kuid instrumentaalversioon, mida vaatajad on näinud oma kodus teleekraanil, on üks suurepärane teos. Väga meeldib, seetõttu lingin siia alla just selle viimase.
- “Angel”
“Vampiiritapja Buffyst” alguse saanud sari, mille peaosas särab kurja vampiir Angelina, kes Buffysse armub ja seejärel veidi romantikat teevad, kuulsust kogunud David Boreanaz. Sarnaselt Buffyga võitleb mees hämarate deemonite ja kurjate olenditega.
On mitu jagu, kus “Angeli” ja Buffy episoodid on liidetud, s.t. et Buffy tuleb “Angelisse” ning vastupidi.
Tunnusloo esitajaks ja heliloojaks on Darling Violetta ja loo pealkiri “The Sanctuary”.
- “Võimatu missioon” (“Mission: Impossible”)
Kes ei teaks Tom Cruise’i kõige legendaarsemat filmi, milles on ta saanud särada koguni kuuel korral ja ega seitsmeski kord tulemata jää.
Kõik teavad filmi, aga kas olete kursis, et enne filmi 60-ndate lõpus ja 70-ndate alguses oli üldse samanimeline teleseriaal, millele palgati kaasahaaravat theme tune’i kirjutama Argentiina päritolu helilooja Lalo Schifrin?