/ september 24, 2011/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus, Mupsiku katsetused/ 0 kommentaari

Teleseriaalide introid muuta ei ole sugugi keeruline, sest ainult muutes jääb muudetud intro sama pikaks kui originaal, muutja kohuseks on ainult mõningad klipid asendada uuematega, küll aga võtab see omajagu aega, sest uued klipid, mis tuleks asendada vanematega, tuleb esmalt neti videoportaalidest, näiteks YouTubest, ülesse leida, läbi vaadata, kas või video esimene pool, ja sobivuse korral alla laadida. Kindlasti laadige alla teleseriaali originaalintro, mida soovite muuta. Samuti soovitan teha eraldi kaustad introde muutmiseks, kuhu allalaetuid videosid salvestama, vajadusel ka konvertima sobivasse formaati, hakatakse (ma kasutan videode laadimiseks ja konverteerimiseks Youtube Downloaderit. Või valige mõni programm omal soovil. Peaasi, et ta peale allalaadimise ka teistesse formaatidesse need konverdiks). Minul on selleks näiteks üks peakaust, kuhu alla kuuluvad alamkaustad. Kaustade asetused ja paigutused näidatud järgneval pildil:

Muidugi on varem olnud kaustasid “Projektid 2009” kaustas rohkem koos videomaterjalidega, millest saab introt koostama hakata. Just nimetatud kaustas on olnud ka kaustad sellistele introdele nagu “MacGyver”, “Sõbrad”,”Lindprii”, “Walker – Texase korravalvur”, “Kutsuge Cobra 11”, millest valmis lausa kaks introt, “Rannavalve”, “Beverly Hills, 90210”, “Zorro”, millest tegin kolm erinevat introt, “A-Rühm”, millele valmistasin kokku kaks introt, ning “Komissar Rex”, mis oli minu esimene intro katsetus, kuigi ei ole ma seda kunagi introks pidanud. Lihtsalt väike harjutus.

Muudetud ja pikendatud "Walker - Texase korravalvur intro" screenshot

Samuti on olnud kaustu teistele niisama kokkumiksitud videodele. Kõik eespool loetletud introd ja kokkumiksid on vaadatavad-kuulatavad mu omaloomingu videode leheküljelt.
Edasi, kui vajalikud videod leitud ja allalaetud, tuleb need konverteerida ühte kindlasse formaati, sest Windows Movie Maker (WMM), kui kasutatakse seda, avab ainult .avi, .wmv, .mpeg ning .asf formaate, ja helifailidest, mida hiljem kasutatakse tausta muusikaks, .wav, wma, .mp3 jt. Täieliku nimekirja lubatud formaatidest saab Windows kodulehelt: support.microsoft.com/kb/308464.
Konverteerida soovitan mina mistahes formaadist .avi formaati, kuna see ei jää videosid poolitades ja nendega mängides seisma ja on tunduvalt parema kvaliteediga kui .wmv, samas on ta suurema mahuga kui .wmv.
Nii … kui kõik eelpool loetletud tegevused on tehtud, avage oma arvutis WMM või mingi muu videotöötlemisprogramm. Mina olen alati kasutanud WMM ja olen rahul. On küll jutud, et WMM ei võimalda eriti palju teha võrreldes tasuliste programidega (Sony Vegas Pro, PowerDirector, Premier Elements, Ulead Video Studio, Nero Vision, Creator jt.), kuid ta võimaldab video failidega teha korralikku mängu, ja seda üsna heal tasemel. Samuti on erinevaid lisasid võimalik juurde tõmmata. Aga juhendan siiski WMM-i kasutades. Kui olete WMM-i avanud, leidke oma arvutist kaust(ad), kuhu video(d) salvestasite Import alt valides Videos. Tehke videofaili(de)le topeltklõps ja seejärel hakkab programm neid lugedes sisse võtma. Kui failid paigas, leidke soovi korral Import alt valides Audio or Music, et saada uuele videole taustamuusika.
Seejärel viige soovitud videomaterjalid ajajoonele ja hakkake vaatama. Kui tuleb mingi klipp, mis teile meeldib, lõigake see alguskohast pooleks, sama tee ka klipi lõppkohas. Nüüd on sul olemas soovitud klipp. Need klipid, mis ei sobi sinu uude filmi, kustutage ajajoonelt ja soovi korral ka programmist (aga ärge kustutage videosid, pilte ega helifaile arvutist!), et sa ei ajaks neid sobivatega sassi. Ja nii tee kõikide videodega, mis oled allalaadinud ja plaaninud videos kasutada. Kuid pidage meeles: see võib võtta aega mitu tundi, olenevalt sellest, kui pikad või lühiksed videod teil on ja ka palju neid on.

Nüüd, kus soovitud videod poolitatud ja sobimatud klipid ajajoonelt kustutatud, vajuta Play ning vaata heliga üle klipid, mille välja lõikasid. Vaata algusest lõpuni. Kui vaja, korda tegevust mitu korda. Nii saad aimu, mis videod vaigistada ja mis videosid mitte vaigistada. Kui leiate, et seal on mõni hea klipp sobiva heliga, eemaldate hiljem Mute eest linnukese. Ei ole soovitatav jätta sisse vaigistamata klippi(e), kus on sees taustamuusika! Nüüd vii ajajoonele helifail, mida soovid taustamuusikana kasutada. Kui see tehtud, vii video ajajoonele originaalintro, mille samuti pidid allalaadima. Seejärel vaigistage kõik videoklipid, kaasa arvatud originaalintro, märgistades kõik klipid ja valides ülevalt menüüreast Clip → Audio → Mute. Nüüd vajutage Play ja vaadake hoolega üle alguses käima hakkav originaalintro ja seejärel teie välja lõigatud klipid teistest videodest. Samal ajal üritage kõrvadega tähelepanelikult kuulata taustamuusika eripärasid. On seal mõni eriefekt? On lugu tempokas või aeglane? On see instumentaallugu või mitte jne? Mida tähelepanelikumalt videosid jälgite ja taustamuusikat kuulate, seda parem on teil videoklippe hakata sobitama, arvestades loo tempot ning loo eripärasusi, tõstes neid ümber, poolitades originaalintrot, lõigates ebasobivad klipid välja ja asendades uutega. Ja sobivatel klippidel, millel teie meelest peaks heli peale jääma, eemaldage Mute eest linnuke. Kui valmis, vaadake video üle mitu korda, vältimaks võimalikke vigu. Kui videode vaatamisel ajal tundub midagi olevat mäda, et kuskil oleks nagu topeltklipp, mille pikkus võib-olla kõigest mõni millisekund, otsige see klipp üles, poolitage ja kustutage. Seda mitte tehes on peale video salvestamist klipp endiselt korraks nagu vilkumas ja see rikub teie poolse introversiooni teatud kohas lihtsalt ära. Minulgi on seda mitmel korral juhtunud, ja iga kord ei ole mul õnnestunud seda kala kätte saadagi. Just seepärast tulebki videot hoolega jälgida, nagu eespool mainisin.
See oli video töötlemise kiirkursus esimene osa, kus rääkisin omadest kgemustest, kuidas M U U T A originaalintrot, samas kui taustalugu ja video pikkus jäävad endiseks. Teises osas kirjutan, kuidas teleseriaali introt pikendada, mis nõuab juba veidi rohkem aega ja kannatust, aga tulemus on see, mis kõik selle positiivselt mitmekordselt korvab.
Ka minul on üks intro muudetud, mitte pikendatud, ja selleks on “Lindprii”. Ehk annab järgnev minu muudetud introversioon teile veidi inspiratsiooni. Pange hästi tähele, kuulake ja vaadake hoolega. Erinevused on märgatavad.
Ülemine video on sarja originaalintro, nagu nähtud TV-s, all minu poolt veidi muudetud versioon


Jagage postitust

Kommenteeri