Mõelda vaid, kus aeg lendab. Viimased nädalad on brittidele olnud värksendav dušš meeldetuletuseks, et kõik, mis hiilgab, ei ole kuld, ning kõik, mis elab, ei kesta igavesti. See on londonlaste, kogu Ühendkuningriigi jaoks äärmiselt kurb kuu: asutused olid suletud ja töötajad said vabu päevi, börs oli kinni, BBC logo on tavapärase asemel must, kogu maailm, s.h. Eesti, olid lainestatud tele-, raadio- ning veebiportaalide uudistes ainult auväärset ja meeldejäävat elu elanud Inglismaa Kuninganna Elizabeth II lahkumisele elavate maailmast.
Ta valitses mitmeid riike juba väga varajasest noorusest – 1952.aastast, mitmeid aastaid hiljem peale II Maailmasõda ja abiellumisest oma elu suurima armastusega, prints Philipiga, Edinburghi hertsogiga 1947.aastal.
8.septembril 2022, poolteist aastat hiljem peale armastatud abikaasa surma, otsustas võitmatu saatus teha oma käigu – niigi halva tervisega kuninganna Elizabeth II lahkus meie hulgast 96-aastasena, jättes maha hulga mälestusi mitmele põlvkonnale. Temast oldi vaimustuses, teda vihati ja armastati, teda tunnustati hea töö eest kogu tema troonil olemise ajal, kuid ka kritiseeriti. Olenemata sellest jättis ta oma elurõõmsuse ja positiivsuse jälje miljonite, võib-olla isegi miljardite inimeste südamesse.
Ilus lühiülevaade tema elust: https://www.9news.com.au/world/queen-elizabeth-ii-death-aged-96-longest-reigning-monarch-british-royal-family-obituary/d1264f13-82d5-4052-a559-b369c85aac87
Usun, et selle postituse lõppu oleks sobilik Mati Nuude ja “7 Kivist Inglit”