Postitused rubriikide lõikes: Mupsiku Õhtuköök

Elas kord noormees Ailar (Mupsik), kellele meeldis vahetevahel väga kokata, rahulikult süüa teha, proovides niimoodi uusi maitseid ja elamusi. Juba varases lapsepõlves, kui ta veel süüa ei teinud, kohtus ta Poti ja Panniga, kellest said noormehe truud ja armsad sõbrad. Sõber Pott aitab poisil juba praegu, kui ta on noorpensionär vanusega 25 (tulevikus veel vanemgi :D), keeta kartuleid, porgandeid ja makarone ning teha teinekord ka suppi ja ühepajatoitu. Ja sõber Pann aitab noore koka alati hädast välja, kui vaja midagi praadida, olgu selleks hakkliha, kartul või mida iganes tal vaja praadida on. Mõne aja möödudes kohtus poiss Poti ja Panni tütre Lusikaga, kellele saab Ailar alati loota, kui vaja toit ära süüa või kui on vaja midagi segada, poja Kahvliga, tänu kellele saab noormees süüa ja teinekord ka purustada toitu, mis Lusikale kui nooremale soole üle jõu käiks. Ning teise poja Noaga, kes alati tõttas appi, kui oli vaja midagi viilutada või lõigata. Ühel ilusal talvisel päeval, kui õues sadas valget lund, soovis poiss teha midagi maitsvat, mille valmistamisel tema sõbrad kaasa saavad aidata. Aga oi häda! – nõud olid pesemata ja noormees oli kurb. Mida teha? Siis kohtuski Ailar Poti ja Panni peretuttavaga – abielupaar Kraanikausi ja Segisti ning nende tütre Nõudepesusvammiga. Nad aitasid poisil nõud ära pesta, et Ailar ei peaks nälga kannatama ega sellesse surema. Nüüd on poiss taas rõõmus. Ailar ja tema Sõbrad alustasid uue toidu valmistamist, et Mupsik saaks oma sõpradega valmistatud toidu mõnuga ära süüa. Sellest ajast saati on maailmas eksisteerinud Pott ja Pann, Nuga, Kahvel ja Lusikas ning Kraanikauss, Segisti ja Nõudepesusvamm ja Mupsiku Õhtuköök ;D

Ajast aega

By | 6. jaanuar 2018

Elu möödub ruttu, aeg veel kiiremini ja nii ongi üks aasta ja ajajärk läbi. Taaskord ! Kätte on jõudnud uus aasta, mis isiklikult minule ja mu elule toob kaasa palju uuendusi ja muudatusi ning seda olenevalt sellest, kuidas kõik toimuma ja juhtuma hakkab, peamiselt positiivselt või negatiivselt, samas saab tõenäoliselt kõik olema pingerikkam ja kindlasti saab mu selle… Loe edasi »

Maksakaste Rehunubo moodi

By | 24. november 2017

3 tundi hiljem (loe: päeval) peale suurkoristuse algust tekkis mingisugune sisemine kihk järjekordselt köök Armsakese, kellega meie omavahelised suhted ei ole sellised, nagu need olid näiteks kaks või kolm kuud tagasi, käest enda valdusesse võtta, et taaskord proovida midagi, mida ma veel kunagi teinud ei ole või mida tegin viimati kümme või enam aastaid tagasi… Nende paljude toitude… Loe edasi »

Ahjukana-kartuli megapada

By | 18. september 2017

Ongi käes septembrikuu teine pool. Lisaks sellele, et eile selle postituse alustamise ajal käis telekast taustaks hääletult järjekordne James Bondi film, mida reaalselt peaaegu üldse ei vaadanud, võib-olla ainult vahepeal korraks kiikasin, ja JetAudio pleierist kõlasid suvajärjekorras esitatavad lood erinevatest muusikakaustadest , mis mul arvutis on , oli vahelduseks sombusele ilmale eilsel päeval üldiselt superilm: päike paistis ja… Loe edasi »

Vürtsikas kartuli-kana hakklihapada

By | 22. mai 2017

Eilne päev, millest laulab kenasti Anne Veski , on üks nendest vähestest päevadest, kus tuleb peale vaim teha midagi head ja kosutavat hingele, südamele, vaimule. Amatöörkokana muidugi . Nii mõtlesin mitmeid minuteid, kuid õnneks mitte tunde, et mida head teha. Ja lõpuks osutus otsustus vürtsika kartuli-kana hakklihapaja kasuks. Esmalt panin ahju broileri, maitsestasin broilerimaitseainega, valasin natuke terve kana… Loe edasi »

Põldoasupp veiselihaga

By | 10. jaanuar 2017

Ei hakka ma teile kurtma oma järjekordset kurbust ja sügavat pahameelt TV6-e suunas, jälle, mis taaskord järsult katkestas “MacGyveri” näitamise , sest nad pole rohkem hooaegu näitamiseks ostnud (siis ostke, raisk!), ning hakkas jälle näitama “A-Rühma”, mida olen juba ma ei tea mitukümmend korda näinud; Otsustasin ja tahtsin hoopis kirjutada eilsest kokkamise tuhinast, mis eile õhtul mind suddenly… Loe edasi »

Kartuli-kapsahautis hakkliha ja küüslauguga

By | 20. november 2016

Sel ajal, kui mina eile rauda manustasin ja pealejoogiks Saku Pilsnerit võtsin , sest muidu poleks ma eilset postitust teha suutnud , otsustas uhkelt Armsake, et ta proovib teha kartuli-kapsahautist, mida ta tolle hetkeni veel teinud ei olnud . Kõik vajalikud vahendid olemas kooris ja pesi kartulid puhtaks ning pani keema, peale mida tükeldas ära küüslaugu ja kapsapea,… Loe edasi »

Suveõhtu jututeemad: multsi salat

By | 18. august 2016

4 päeva tagasi oli siis see aeg, kus taaskord üle pika aja sai kokatud. Seekord siis sai pearoaks valitud kõige lihtsam, aga see-eest värske ja inimese organismile vajalike köögi- ja erinevate viljadega salat, mille mina nimetasin multsi salatiks. Nii saigi poest toodud kurki ja tomatit, majoneesi ja hapukoort, herneid, mis minu meelest peavad olema igas salatis, makarone ja… Loe edasi »